Mercedes-Benz

Nowy Mercedes-AMG SL: kolejne wcielenie ikony

29.10.2021

Nowy Mercedes-AMG SL powraca do swoich korzeni – ma klasyczny miękki dach i zdecydowanie sportowy charakter. Jednocześnie, jako luksusowy roadster z wnętrzem 2+2, wyśmienicie nadaje się do codziennego użytku. Ponadto po raz pierwszy przenosi siłę napędową na asfalt, korzystając z napędu na wszystkie koła. Jego dynamiczny profil podkreślają zaawansowane technicznie komponenty, takie jak zawieszenie AMG ACTIVE RIDE CONTROL z aktywną stabilizacją przechyłów, skrętna tylna oś, opcjonalnie dostępny ceramiczno-kompozytowy układ hamulcowy AMG oraz standardowo montowane reflektory DIGITAL LIGHT z funkcją projekcji. W połączeniu z 4,0-litrowym silnikiem V8 biturbo AMG zapewnia niespotykane wrażenia z jazdy. Mercedes-AMG opracował SL-a całkowicie niezależnie w swojej siedzibie w Affalterbach. W chwili rynkowej premiery oferta modelu będzie obejmować dwa warianty z jednostkami V8 AMG.
Nowy Mercedes-AMG SL wyznacza kolejny milowy kamień w kilkudziesięcioletniej historii rozwoju tego modelu – od rasowego samochodu wyścigowego do luksusowego auta sportowego z otwartym dachem. Najnowsza generacja łączy sportowy charakter oryginalnego SL-a z niespotykanym luksusem i techniczną doskonałością, które charakteryzują nowoczesne modele Mercedesa.
Nowy SL łączy sportowe geny oryginalnego SL-a z właściwościami jezdnymi typowymi dla maszyn AMG. Jednocześnie oferuje luksus i komfort na absolutnie najwyższym poziomie. To wyjątkowa kombinacja w segmencie aut sportowych, co zresztą znajduje odzwierciedlenie również we wnętrzu, gdzie najwyższy poziom komfortu i jakości spotyka się z odpowiednią dawką sportowego charakteru. Wysokiej próby połączenie świata analogowego i najnowocześniejszego cyfrowego wyposażenia jasno pokazuje, że nowy SL to odrodzenie samochodowej ikony w erze nowoczesności – skomentował Philipp Schiemer, Prezes Zarządu Mercedes-AMG GmbH.
Nowy SL na nowo pozycjonuje kultowy idiom designu tego modelu. Jego ekspresyjnie wymodelowane nadwozie sprawia wrażenie purystycznej lekkości – zmysłowe piękno pozostaje tu w idealnej harmonii z ekstrawaganckim wzornictwem– podsumował Gorden Wagener, szef designu w Grupie Daimler.
Dzięki ekscytującej stylistyce, najnowocześniejszej technice i wyjątkowym właściwościom jezdnym nowy Mercedes-AMG SL wyznacza standardy w segmencie luksusowych aut sportowych. Jego design fascynuje perfekcyjną triadą: łączy nowoczesną filozofię projektowania Mercedes-Benz w postaci zmysłowej przejrzystości z typowym dla AMG sportowym charakterem i wyrazistymi detalami. Dwa wybrzuszenia na masce to tylko jedno z licznych „wspomnień” pierwszej generacji SL. Gra światła i cienia sprawia, że sylwetka nowego roadstera wygląda na lekką i niską. Już na pierwszy rzut oka widać więc, że powrócił do swoich sportowych korzeni.