Mercedes-Benz

Mercedes EQS już w sprzedaży!

11.08.2021

W salonach Duda-Cars można zamawiać dwa warianty pierwszej całkowicie elektrycznej, luksusowej limuzyny Mercedes-EQ: EQS 450+ w cenie od 495 400 zł oraz EQS 580 4MATIC od 607 300 zł. Pierwsze egzemplarze pojawią się w salonach od końca września. Standardowe wyposażenie obejmuje m.in. metalizowany lakier i skórzaną tapicerkę, skrętną tylną oś (4,5°) oraz ładowanie DC z mocą do 200 kW. EQS to pierwszy model oparty na modułowej architekturze dla aut elektrycznych klasy wyższej i luksusowej. W zupełnie nowy sposób łączy technikę, design, funkcjonalność oraz łączność, a jednocześnie jako pierwszy Mercedes na wielu polach oferuje opcję aktywacji nowych funkcji za pośrednictwem bezprzewodowych aktualizacji.
Funkcje dostępne w ramach bezprzewodowych aktualizacji (OTA) pozwalają dopasować EQS-a do osobistych preferencji już po wyprodukowaniu i zakupie samochodu, a ich gama będzie systematycznie poszerzona. Obecnie obejmuje np. skrętną tylną oś pod kątem 10°, a także pakiet indywidualizacji z dodatkowym dźwiękiem napędu, szeregiem minigier (Tetris, Sudoku, Pairs, Shuffle Puck) oraz dodatkowymi animacjami reflektorów DIGITAL LIGHT przy zamykaniu i otwieraniu pojazdu. Oprócz tradycyjnego, wieczystego zakupu poszczególnych elementów klienci mogą korzystać z czasowej subskrypcji. Planowane są również tymczasowe aktywacje i bezpłatne okresy próbne. Po dokonaniu zakupu w sklepie Mercedes me Store nowa funkcja OTA zostaje uruchomiona w tle, a na centralnym ekranie pojawia się odpowiednie powiadomienie. Moduł komunikacyjny zamontowany w samochodzie przesyła dane drogą radiową.
Ekskluzywna specjalna wersja z okazji premiery: Edition 1
Przez ograniczony okres nowy EQS będzie oferowany z pakietem Edition 1, który z zewnątrz wyróżniają elementy Linii AMG i 21-calowe obręcze, podkreślające sportową stronę elektrycznej limuzyny. W kabinie uwagę zwraca m.in. schemat kolorów zarezerwowany tylko dla wersji Edition 1. Wyposażenie obejmuje m.in. wielokonturowe przednie fotele z tapicerką ze skóry nappa designo oraz ozdobne wykończenie z drewna orzechowego o otwartych porach.