Mercedes-Benz

Klasa X.

Jedyna w swoim rodzaju.

Solidna konstrukcja.

Klasa X jest samochodem na wskroś wytrzymałym: przewiezie ładunek o masie ponad 1000 kg i pociągnie przyczepę o masie do 3500 kg. W tym celu potrzebuje stabilnego i mocnego szkieletu. Dlatego wyposażyliśmy naszego pick-upa w solidną ramę drabinową z wysokojakościowej stali. Można więc spokojnie załadować na niego narzędzia, maszyny, materiały czy sprzęt sportowy i rekreacyjny. Wytrzymała rama sprzyja również swobodnej jeździe po bezdrożach. Opcjonalnie, dla miłośników jazdy terenowej, dostępna jest wzmocniona osłona dolna ze stali nierdzewnej, która jeszcze bardziej chroni silni, skrzynię biegów i układ wydechowy.

Na przekór siłom natury.

Gdyby góry i lasy mogły się zachwycać, podziwiałyby Klasę X. Dzięki napędowi na wszystkie koła, różnym trybom napędu, reduktorowi i opcjonalnej blokadzie mechanizmu różnicowego na tylnej osi, możesz śmiało poruszać się w najbardziej wymagającym terenie. Spory prześwit podwozia wynoszący 200 mm – a na życzenie do 220 mm – zapewnia na bezdrożach dużą przestrzeń pod pojazdem.

Jeśli lubisz przygody, to na odpowiednim podłożu możesz Klasą X zdobywać wzniesienia o nachyleniu do ok. 100%. Samochód zachowa stabilność jazdy przy nachyleniu bocznym do ok. 49,8°. To dodatkowo zwiększa radość z przejazdów terenowych. Do jazdy w lekkim terenie lub w trudnych warunkach drogowych można włączyć drugi tryb napędu na wszystkie koła ‒ „High“.

Zachwycające osiągi.

Wsiądź, zacznij i poczuj pełną moc od samego rozruchu. Szczególnie najmocniejszy silnik wysokoprężny V6 [X 350 d 4MATIC. Zużycie paliwa mieszane: 9,0-8,8 l/100 km; Średnie emisje CO2: 236-230 g/km.] [1] [*] zainspirują Cię swoją doskonałą wydajnością i harmonijnie rozwijaną mocą.

DYNAMIC SELECT oferuje 5 trybów jazdy, zapewniających komfort, podwyższoną dynamikę, ekonomiczność lub odpowiednie dawkowanie mocy w terenie. W ręcznym trybie DYNAMIC SELECT można zmieniać biegi za pomocą samych dźwigni zmiany biegów, umieszczonych przy kierownicy.

Uwypuklone wnęki kół i szerokie opony wyglądają imponująco, a ich szeroki rozstaw przyczynia się do wysokiej dynamiki poprzecznej Klasy X. Podobnie jak dynamiczne wielowahaczowe zawieszenie kół na tylnej osi. Dzięki temu każdy zakręt potęguje emocje w oczekiwaniu na następny, a jazda staje się czystą radością.

Komfort sprzyjający wydajności.

Nawet gdy warunki na zewnątrz są bardzo surowe, Klasa X rozpieszcza swych pasażerów typowym dla marki Mercedes-Benz komfortem. System dostępu i identyfikacji kierowcy KEYLESS-GO umożliwia wygodne wsiadanie, a asystent ruszania na wzniesieniu spokojne uruchamianie samochodu. Podczas jazdy temperaturę we wnętrzu auta reguluje według życzenia klimatyzacja bądź opcjonalna klimatyzacja automatyczna THERMOTRONIC.

Informacje i rozrywkę zapewniają nowoczesne systemy radiowo-nawigacyjne COMAND Online, Audio 20 USB i Audio 20 CD wraz z usługami łącznościowymi Mercedes me connect. Komfortowy układ jezdny w połączeniu z indywidualnie regulowanymi fotelami kierowcy i pasażera obok umożliwia przyjemne pokonywanie nawet długich tras.

Opcjonalnie dostępne są również podgrzewane i regulowane elektrycznie fotele z podparciem lędźwiowym. Po dotarciu do celu podróży parkowanie i manewrowanie ułatwia pakiet parkowania z kamerą 360°. Prostą i intuicyjną obsługę wszystkich tych funkcji komfortowych umożliwia system obsługi urządzeń dodatkowych i nawigacji.

Dopracowana funkcjonalność.

Pojęcie "Pick-up" traktujemy dosłownie: Łatwo dostępna powierzchnia ładunkowa umożliwia transport ponad tony narzędzi lub sprzętu sportowego – także brudnych i mokrych. Nawet pomiędzy nadkolami zmieści się załadowana w poprzek europaleta.

Okładzina skrzyni ładunkowej może chronić przed zadrapaniami i uszkodzeniami lakieru powodowanymi przez ładunek o ostrych krawędziach. Przesuwaniu się przedmiotów w skrzyni ładunkowej przeciwdziałają systemy mocujące, pomocne w zabezpieczaniu ładunku. A gdy zrobi się późno, pracę ułatwi oświetlenie diodowe LED wewnątrz skrzyni ładunkowej.

Możliwości podejmowania jeszcze większych wyzwań daje dopuszczalna masa przyczepy do 3500 kg – a dotyczy to także przyczep podłodziowych i do przewozu koni.

Dalsze kroki


Klasa X

Salon Online

Więcej informacji

[1] X 350 d 4MATIC występuje tylko ze skrzynią 7G-TRONIC PLUS. Zużycie paliwa w mieście/poza miastem/średnio: 10,3-10,0/8,3-8,1/9,0-8,8 l/100 km; Emisja CO2 średnio: 236-230 g/km. Rzeczywiste wartości mogą się różnić w zależności od masy pojazdu i wybranego wyposażenia.

[*] *Podane wartości zostały określone/ustalone zgodnie z określoną przepisami metodą/procedurą pomiarową zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (UE) 2017/1151. Uwaga: dane te nie dotyczą konkretnego pojazdu i nie są częścią oferty, lecz służą jedynie porównaniu różnych typów pojazdów.